Feedback

4.10.2021

Termin ten odnosi się do udzielenia informacji zwrotnej. Polega na przekazaniu stosownej informacji, która dotyczyć może reakcji na dany produkt bądź efektywności wykonania określonych zadań. Taka informacja zwrotna, czyli feedback często stanowi początek istotnych zmian, pozwalających na udoskonalenie.

Feedback – pochwała czy konstruktywna krytyka?

Przekazany feedback często odbierany jest jako informacja zwrotna, gdyż stanowi ocenę pracy, jaka została wykonana przez odbiorcę.

Na temat Feedbacku możemy usłyszeć wiele skrajnych opinii, gdyż często informację zwrotną traktuje się jako narzędzie do klasyfikowania osób, które może powodować rozgoryczenie. Nic bardziej mylnego, ponieważ feedback ma na celu wsparcie pracownika w procesie kształcenia, jak również ukierunkowanie go na dalszy rozwój i podnoszenie kwalifikacji.

Pozytywny i negatywny feedback

Z uwagi na charakter informacji zwrotnych możemy wyróżnić dwa rodzaje feedbacku: pozytywny i negatywny.

Pozytywny feedback czyli słowa pochwały i uznania ze strony pracodawcy mogą stanowić dalszą motywację do realizowania swoich obowiązków z zaangażowaniem, pracownik czuje się doceniony i usatysfakcjonowany.

Feedback negatywny może świadczyć o tym, że pracodawca nie jest zadowolony z efektów pracy osiąganych przez osobę zatrudnioną. Taka informacja może stanowić dla pracownika impuls do zmian. Taki feedback warto przyjąć z opanowaniem i spokojem, jak również zastanowić się, czy ocena pracodawcy jest zasadna, bo jeśli tak, to warto zweryfikować swoje zachowanie i stosunek do wykonywanych obowiązków.

Feedback obecnie

W dzisiejszych czasach feddback traktowany jest nie tylko, jaka informację od pracodawcy, ale także jako odpowiedź na zadane pytanie, ankietę czy też wyjaśnienie określonego zagadnienia. Widzimy więc, że pojęcie to ma naprawdę szerokie znaczenie.

romb
fala

Masz pytanie dotyczące zaangażowania?

Bezpłatną konsultację możesz wykorzystać na skonsultowanie dowolnego tematu zawiązanego z badaniem zaangażowania.
BEZPŁATNA KONSULTACJA rombkrzyżykkrzyżyk

Rekomendowane artykuły

Zapisz się do newslettera i zgarnij darmowe Ćwiczenia na obniżenie poziomu stresu

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Zmotywowani.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, jako Administratora danych w celach marketingowych Administratora polegających na wysyłaniu na podany adres e-mail jego materiałów marketingowych. W każdej chwili mogę wycofać swoją zgodę.

Dziękujemy!

Od teraz nie ucieką Ci żadne informacę dotyczące zaangażowania pracowników!
Oops! Coś poszło nie tak. Sprawdź, czy poprawnie wpisałeś swój adres email.