Headhunter

6.10.2021

Headhunter(pol. łowca głów) to profesja, która została zapoczątkowana niemal 50 lat temu w USA, chociaż pierwsze wzmianki pochodzą z lat 40. Popularność takiego sposobu rekrutowania pracowników pojawiła się w Polsce w latach 90-tych, a obecnie korzysta z niego spora liczba osób, poszukujących wartościowych pracowników.

Czym zajmuje się headhunter?

Headhunter zajmuje się poszukiwaniem utalentowanych specjalistów danej branży, którzy najczęściej nie są osobami aktywnie poszukującymi pracy, ale piastują już wysokie stanowiska. Po odnalezieniu takiej osoby, headhunter, korzystając z wielu technik i metod składa ofertę i nakłania taką osobę do zmiany pracy, upewniając się jednocześnie, że będzie ona najlepszym kandydatem na określone stanowisko.

Headhunting to niełatwe zadanie

Headhunterzy mają za zadanie dotarcie do specjalisty w określonej branży, gdzie obecnie poszukiwany jest pracownik. Aby to zrobić, muszą posłużyć się nie tylko specjalistyczną wiedzą, ale także powinni swobodnie poruszać się w środowisku pracowniczym. Znalezienie idealnego kandydata jest trudne o tyle, że osoba znajdująca się już na wyższym stanowisku, najczęściej jest usatysfakcjonowana z warunków pracy i rozwoju, dlatego przekonanie jej, może wymagać czasu i adekwatnego podejścia. Często są to wyższe zarobki, elastyczny czas pracy czy rozbudowany system benefitów.

Dobry headhunter – czyli jaki?

Dobry headhunter to osoba niezwykle kontaktowa, która jest w stanie szybko budować relacje ze swoim rozmówcą. W początkowym etapie rozmowy musi zaciekawić odbiorcę tak, aby nie tylko przekazać treść opracowanej oferty, ale również zweryfikować czy dana osoba otrzymała inne propozycje rekrutacji. Bez względu na to, czy headhunter nawiąże współpracę z potencjalnym kandydatem, powinien także tworzyć sieć swoich kontaktów. Dobry headhunter nie tylko rozumie potrzeby i oczekiwania zarówno klienta, jak i osoby, które chce rekrutować, ale potrafi rozpostrzeć przed nią perspektywę udanej współpracy.

romb
fala

Wykorzystaj naszą technologię do
zbudowania zaangażowanego zespołu

Umów się na bezpłatną konsultację z naszymi ekspertami.
BEZPŁATNA KONSULTACJA rombkrzyżykkrzyżyk

Rekomendowane artykuły

Zapisz się do newslettera i zgarnij darmowe Ćwiczenia na obniżenie poziomu stresu

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Zmotywowani.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, jako Administratora danych w celach marketingowych Administratora polegających na wysyłaniu na podany adres e-mail jego materiałów marketingowych. W każdej chwili mogę wycofać swoją zgodę.

Dziękujemy!

Od teraz nie ucieką Ci żadne informacę dotyczące zaangażowania pracowników!
Oops! Coś poszło nie tak. Sprawdź, czy poprawnie wpisałeś swój adres email.