Pulsacyjne badanie zaangażowania

2.7.2021

Pulsacyjne badanie zaangażowania pracowników (znane również jako „badanie pulse check” lub „badanie pulsu zaangażowania pracowników”) to rodzaj mierzenia zaangażowania w firmach, opierający się na częstym zbieraniu danych, krótkich ankietach (utrzymujących skupienie na 3-5 min) i regularnej analizie i porównywaniu gromadzonych danych o zaangażowaniu.

Częstotliwość pulsacyjnego badania zaangażowania waha się od badań kwartalnych, przez ankiety dwumiesięczne i miesięczne, aż do ankiety tygodniowych.

Przyjęta w Enpusle metodologia zakłada przeprowadzenie ankiet co miesiąc — wyniki z krótkich okresów są odzwierciedleniem bieżących odczuć, motywacji, potrzeb, chęci. Jest to właśnie puls zaangażowania.

Cały cykl badawczy trwa 12 kolejnych miesięcy (od stycznia do grudnia) i pozwala uzyskać kompleksowe dane o zaangażowaniu. Uznanie okresu 12-miesięcznego za pełny cykl jest rozwiązaniem spójnym z podejściem biznesowym (roczne okresy rozliczeniowe, tworzenie planów rocznych) i pozwala uwzględnić dane, na które wpływ mają zróżnicowane sytuacje i stany, nie tylko te związane z firmą – np. pory roku.

romb
fala

Wykorzystaj naszą technologię do
zbudowania zaangażowanego zespołu

Umów się na bezpłatną konsultację z naszymi ekspertami.
BEZPŁATNA KONSULTACJA rombkrzyżykkrzyżyk

Rekomendowane artykuły

Zapisz się do newslettera i otrzymuj nasze darmowe materiały o zaangażowaniu pracowników

Dziękujemy!

Od teraz nie ucieką Ci żadne informacę dotyczące zaangażowania pracowników!
Oops! Coś poszło nie tak. Sprawdź, czy poprawnie wpisałeś swój adres email.