Sztuczna inteligencja w HR

5.4.2024

Sztuczna inteligencja w HR (AI w HR) to zastosowanie zaawansowanych algorytmów i technologii informatycznych do zarządzania zasobami ludzkimi. AI w HR rewolucjonizuje sposób, w jaki firmy rekrutują, szkolą i zarządzają swoimi pracownikami, oferując rozwiązania szyte na miarę i automatyzujące wiele procesów, które tradycyjnie wymagały ręcznego wykonania. Jeszcze kilka lat temu rekrutacja z wykorzystaniem sztucznej inteligencji była abstrakcją, teraz to coś oczywistego, że rozwiązania AI wspierają działy HR.

Czym jest sztuczna inteligencja w HR?

Jednym z kluczowych obszarów, w których AI znajduje zastosowanie, jest rekrutacja. Algorytmy sztucznej inteligencji mogą analizować CV i listy motywacyjne, pomagając w weryfikacji kwalifikacji kandydatów i dopasowaniu ich do odpowiednich stanowisk. Ze sztuczną inteligencją łatwiej o planowanie rozmów kwalifikacyjnych. Chatboty obsługiwane przez sztuczną inteligencję mogą prowadzić wstępne rozmowy kwalifikacyjne. Specjaliści ds. zasobów ludzkich pracujący w branży HR nie muszą jednak obawiać się utraty pracy - działy HR są przekształcane, nie likwidowane.

Rekrutacja - jeden z kluczowych obszarów, w których AI znajduje zastosowanie

Rozwiązania z zakresu AI pomagają w identyfikowaniu pracowników o wysokim potencjale oraz w planowaniu ścieżek kariery i szkoleń. Dzięki analizie danych, AI umożliwia również przewidywanie trendów związanych z zatrudnieniem i rotacją pracowników. Ponadto automatyzacja w procesach HR minimalizuje koszty i usprawnia procesy rekrutacyjne, choć każdy proces rekrutacji powinien ostatecznie zostać sprawdzony i zweryfikowany przez człowieka - należy pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania.

Sztuczna inteligencja w działach HR otwiera nowe możliwości dla organizacji, umożliwiając bardziej efektywne i personalizowane zarządzanie zasobami ludzkimi. Przynosi korzyści zarówno pracodawcom, jak i pracownikom, poprawiając doświadczenia związane z pracą i rozwijaniem kariery.

romb
fala

Wykorzystaj naszą technologię do
zbudowania zaangażowanego zespołu

Umów się na bezpłatną konsultację z naszymi ekspertami.
BEZPŁATNA KONSULTACJA rombkrzyżykkrzyżyk

Rekomendowane artykuły

Zapisz się do newslettera i zgarnij darmowe Ćwiczenia na obniżenie poziomu stresu

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Zmotywowani.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, jako Administratora danych w celach marketingowych Administratora polegających na wysyłaniu na podany adres e-mail jego materiałów marketingowych. W każdej chwili mogę wycofać swoją zgodę.

Dziękujemy!

Od teraz nie ucieką Ci żadne informacę dotyczące zaangażowania pracowników!
Oops! Coś poszło nie tak. Sprawdź, czy poprawnie wpisałeś swój adres email.