Work-life balance

13.10.2021

Work- life balance to nic innego jak koncepcja polegająca na wypracowaniu właściwego zarządzania czasem. Według koncepcji work- life balance kluczowe jest znalezienie zdrowej równowagi między pracą a życiem prywatnym i rodzinnym.

Aby w pełni cieszyć się z życia, konieczne jest utrzymanie równowagi między różnymi jego sferami. Podporządkowanie się tylko pracy jest złudne, ponieważ z biegiem czasu zmniejsza się efektywność, a dalej może prowadzić do wypalenia zawodowego. Z tego powodu tak ważne jest zachowanie proporcji, między sferą zawodowa a osobistą.

Zapoznaj się z zasadami work-life balance

Obecność tej koncepcji w przedsiębiorstwach przyczynia się do zwiększenia satysfakcji wśród pracowników. Zasady z zakresu work- life balance stosowane przez pracodawców, jakie możemy wyróżnić to m.in.:

Wymienione sposoby pomagają pracownikom osiągnąć równowagę pomiędzy pracą a rodziną czy pasjami. Pracodawca, umożliwiający realizowanie idei work-life balance osiąga wiele korzyści, nie tylko w kwestii zwiększenia efektywności i zadowolenia pracowników, ale również chroni przed wypaleniem zawodowym i intensyfikuje poziom lojalności pracowników. Ponadto powodem, dla którego warto wprowadzić ideę work-life balance jest mniejsza rotacja pracowników.

[JP1]warto dodać tematykę spotkań, bo spotkania niezwiązane z tematem nie wpłyną na work- life balance. Można dopisać przykłady spotkań np. dostosowanie sposobu/ czasu pracy do indywidualnych potrzeb itp

[JP2]tu jak wyżej, np. radzenie sobie ze stresem, min. Relaksacja lub szkolenia z odpowiedniej organizacji czasu.

romb
fala

Wykorzystaj naszą technologię do
zbudowania zaangażowanego zespołu

Możesz za darmo przetestować wszystkie funkcje Enpulse przez 14 dni.
wypróbuj za darmorombkrzyżykkrzyżyk

Rekomendowane artykuły

Zapisz się do newslettera i otrzymuj nasze darmowe materiały o zaangażowaniu pracowników

Dziękujemy!

Od teraz nie ucieką Ci żadne informacę dotyczące zaangażowania pracowników!
Oops! Coś poszło nie tak. Sprawdź, czy poprawnie wpisałeś swój adres email.