Work-life balance

13.10.2021

Work- life balance to nic innego jak koncepcja polegająca na wypracowaniu właściwego zarządzania czasem. Według koncepcji work- life balance kluczowe jest znalezienie zdrowej równowagi między pracą a życiem prywatnym i rodzinnym.

Aby w pełni cieszyć się z życia, konieczne jest utrzymanie równowagi między różnymi jego sferami. Podporządkowanie się tylko pracy jest złudne, ponieważ z biegiem czasu zmniejsza się efektywność, a dalej może prowadzić do wypalenia zawodowego. Z tego powodu tak ważne jest zachowanie proporcji, między sferą zawodowa a osobistą.

Zapoznaj się z zasadami work-life balance

Obecność tej koncepcji w przedsiębiorstwach przyczynia się do zwiększenia satysfakcji wśród pracowników. Zasady z zakresu work- life balance stosowane przez pracodawców, jakie możemy wyróżnić to m.in.:

Wymienione sposoby pomagają pracownikom osiągnąć równowagę pomiędzy pracą a rodziną czy pasjami. Pracodawca, umożliwiający realizowanie idei work-life balance osiąga wiele korzyści, nie tylko w kwestii zwiększenia efektywności i zadowolenia pracowników, ale również chroni przed wypaleniem zawodowym i intensyfikuje poziom lojalności pracowników. Ponadto powodem, dla którego warto wprowadzić ideę work-life balance jest mniejsza rotacja pracowników.

[JP1]warto dodać tematykę spotkań, bo spotkania niezwiązane z tematem nie wpłyną na work- life balance. Można dopisać przykłady spotkań np. dostosowanie sposobu/ czasu pracy do indywidualnych potrzeb itp

[JP2]tu jak wyżej, np. radzenie sobie ze stresem, min. Relaksacja lub szkolenia z odpowiedniej organizacji czasu.

romb
fala

Wykorzystaj naszą technologię do
zbudowania zaangażowanego zespołu

Umów się na bezpłatną konsultację z naszymi ekspertami.
BEZPŁATNA KONSULTACJA rombkrzyżykkrzyżyk

Rekomendowane artykuły

Zapisz się do newslettera i zgarnij darmowe Ćwiczenia na obniżenie poziomu stresu

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Zmotywowani.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, jako Administratora danych w celach marketingowych Administratora polegających na wysyłaniu na podany adres e-mail jego materiałów marketingowych. W każdej chwili mogę wycofać swoją zgodę.

Dziękujemy!

Od teraz nie ucieką Ci żadne informacę dotyczące zaangażowania pracowników!
Oops! Coś poszło nie tak. Sprawdź, czy poprawnie wpisałeś swój adres email.